חיפוש
  • Admin

HLC2018 on GHOST LECTOR LC7 by YAKI


בתחרות ה-hlc האחרונה כיכבו, יותר מהרוכבים עצמם (מרטין הצ׳כי ואנוכי), אופניי הגוסט לקטור ולא בכדי. אלו היו זוג האופניים הראוי ביותר עבור האתגר הקשוח ביותר לרכיבת שטח בארץ ובין הקשים בעולם.

אופניי גוסט לקטור (Ghost Lector) מיוצרים בגרמניה. שלדת האופניים עשיוה קרבון, מה שמקנה להם קלילות, אגרסיביות ותחרותיות. ואם לא די בזה, לאתגר הם הגיעו בעלי זנב קשיח.

כרוכב על אופניי שיכוך מלא, הרגיל לרכיבות נעימות ונינוחות, די חששתי בתחילה.

רכבתי בעבר על אופניי זנב קשיח והחוויות שצברתי מהניסיון המועט ברכיבות ההן לא זכורות לי כטובות במיוחד.

רוב הזמן תמצאו אותי בסינגלים ועדיף כמה שיותר טכניים. אוהב לטפס על הסלעים ולא פחות, לרדת מהם ולדהור בירידות. אופניי בעלי שיכוך מלא איפשרו לי את כל זה ובהנאה גדולה.

כך יצא שממש יום לפני התחרות, התגלה פגם בשלדת הסקלפל שלי ורן אשכנזי, בטוב ליבו וללא היסוס, הציע מיד שאשתמש באתגר באופניי הגוסט לקטור הפרטיים שלו,

וזה לכשלעצמו דבר מיוחד שחימם לי את הלב.

אז קבלתי את הגוסט לקטור, העמסתי עליהם תיקים וציוד ונסעתי להתחרות ב-hlc.

היום הראשון היה על שבילים לבנים ודאבלים, והלקטור עשו את מה שהם יודעים לעשות היטב: לרכוב מהר תוך יעילות דיווש מקסימלית.

בימים הבאים, התחילו הטיפוסים האגרסיביים ומיד לאחר מכן, באו הירידות. להזכירכם, השנה בשל הגשמים האחרונים, מסלול הרכיבה השתנה. זינקנו מאילת ועלינו צפונה. כך שכל ירידה היתה למעשה העלייה המתוכננת במסלול הרשמי. אז כשמדובר בירידות, הכוונה היא לשיפועים חדים, תלולים ושחלקם הגדול סלעיים.

בארסנל של גוסט לקטור קיימים שילובים רבים של שלדות ובולמים קדמיים. ממבחר הדגמים הקיימים, באופניים שאני השתמשתי נעשה שילוב מצוין עם בולם קדמי 100 מ״מ מעולה של Rock Shox.

מבנה האופניים, בעזרת הבולם הקדמי, ספגו את כל מהלומות הסלעים שנקרו בדרך, באופן חלק ונוח ואפשרו לי לשחרר את ידיות הבלמים לפרקים ארוכים ולדהור בירידות.

מבנה האופניים וגיאומטרייתהשלדה ידעו לספוג בליטות, לגהץ אבנים ולהביא אותי מנקודה לנקודה במהירות המירבית.

למעשה, הרכיבה באופניי הלקטור היתה כל-כך נעימה ונוחה שלא חשתי עייפות (מעבר למקובל ברכיבות אולטרה אנדורס), הגב לא כאב ובכתפיים ובידיים לא הורגשו מאמץ מיוחד. נטול דאגות ופחדים, הרכיבה בשבילים ובסינגלים לא יכלה להיות מהנה יותר.

אין לי ספק, שבזכות האופניים הללו, יכולתי לקום רענן לאחר כל יום רכיבה ולהמשיך לדווש ביום שלמחרת, מאות קילומטרים ולשהות על האופניים מעל 20 שעות ביממה.

גוסט לקטור. בחירה מנצחת.

54 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול